| Demeister a întrebat:

De ce meseriile cu grad crescut de periculozitate necesita un aviz psihologic?
De exemplu, inginer electric sau electrician.

5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Tu suferi de dementa? Ai mai intrebat asta odata...

| alexandrualind a răspuns:

Ca te poti curenta daca lucrezi singur(La exemplul tau).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece in cazul unui incident major persoana in cauza va trebui sa se evidentieze prin anumite trasaturi psihologice.
Logica, perspicacitate, intuitie, cooerenta...

| Jimtheghost a răspuns:

Pentru ca angajatorul sa se asigure ca nu o sa electrocutezi pe nimeni, aici incluzand si persoana ta. Glumesc, sunt meserii care necesita o persoana cu stapanire de sine, care poate reactiona rapid si eficient in caz de pericol, nu cineva care o rupe la fuga.