| Demeister a întrebat:

În legislația românească, care sunt meseriile prevăzute ca având grad ridicat de periculozitate?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Legislatia nu prevede expres asemenea meserii. ORICE meserie, ne-practicata corespunzator, poate sa fie periculoasa, chiar mortala.
De fapt, cele mai multe accidente de munca se intampla... acasa, la domiciliu.

| alexandrualind a răspuns:

Badigard,soldat,politist!

| Silviu0101 a răspuns:

Chiar daca legislatia nu prevede asta, poti gandi logic. Cei din domeniul armatei/politiei. Ei mereu isi pun viata in pericol prin insusi natura meseriei lor happy