| Ukaya a întrebat:

De ce nu intram in lockdown mai repede la 330 de morti pe zi si anul trecut am intrat la 10-20 de morti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai idee care a fost scopul lockdown ului de anul trecut?

| Ukaya explică (pentru suntserios):

Nu a fost salvarea vietilor?

| suntserios a răspuns (pentru Ukaya):

Nu, a fost salvarea sistemului medical.
In martie anul trecut nimeni nu avea acces la masti, manusi, dezinfectant, sistemul medical nu stia ce inseamna covid, lumea nu stia ce inseamna covid si cum sa se protejeze.

Atunci lockdown a avut sens pentru pregatirea sistemului medical.

Acum avem vaccin, stim cum sa ne protejam, sistemul medical e aprovizionat samd. Cine vrea sa se pazeasca o face. Cine nu...

| Ukaya explică (pentru suntserios):

Pai si acum sistemul medical rezista eu vad la tv ca toti medicii spun ca nu mai rezista sistemul

| suntserios a răspuns (pentru Ukaya):

De aia apar zilnic restrictii daca nu ai observat.