| LanguageMaster a întrebat:

De ce peneliștii își fac iluzia că vor câștiga alegerile parlamentare?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conduc in sondaje, au castigat ultimele alegeri iar PSD cade si tot cade.
sunt motive suficiente sa creada ca vor castiga

| sierra1 a răspuns:

Pentru că știu că sunt din ce in ce mai puțini proști care să voteze cu comuniștii - pesediști

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca... care ar fi alternativa pentru ei?

| Holiday a răspuns:

Nu e o iluzie. Au sanse foarte mari. Din pacate panarama de PSD tot va obtine destule voturi pentru locul al doilea...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Holiday):

Din pacate ai dreptate. Si cel mai trist e ca exista inapti ca Narcis de mai sus care are impresia ca pesedeul e orice altceva decat un grup infractional organizat. Si mai trist ca asta e doar un lucru - toti aia care au impresia ca peneleul per total e o alternativa. Toti arata cu degetul la USR ca una ca alta, dar uite ca primarii USR din Bucuresti deja fac treaba cum nu s-a mai facut niciodata. Si vor face in continuare. Si vor face si daca USR-ul sare in aer. Problema e ca in pesede sunt numai lepre nenorocite puse pe capatuiala cu FOARTE FOARTE FOARTE putine exceptii, iar in penele au multi oameni buni, dar la cap e imputita rau treaba.

| NarcisIfrim a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Inapt?
Doar prin faptul ca mi-am oferit o parere sincera despre PNL?
Toate partidele joaca in interesul lor.
Daca eu tin cu o anumita echipa de, inseamna ca sunt inapt pentru ca nu tin cu campiona?
USR spre informarea dvs, a facut o alianta cu PLUS si PNL.De asta si reusita.Nicusor Dan a candidat de 3 ori fara succes la primaria Capitalei.O alianta da putere si voturi.
Masurati-va cuvintele inainte sa spuneti ceva.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NarcisIfrim):

Ai zis "Ei cred ca Psd are numele deja patat si nu au sansa de castig." ca si cum nu ar fi asa. Mizerabilii aia sunt o adunatura DE CRIMINALI. In frunte cu jegul ala care nu mai moare, apoi nemernicul de nastase, imbecilul de severin care a fost prins cu spaga la PE, si multi altii. ND pana sa ajunga primar a luptat ani intregi pentru orasul ala din pozitia de membru al societatii civile. Nu mai amesteca si nu mai presupune ca toti fac politica ca sa isi traga ceva pe felia lor. Vezi de exemplu Bolojan. Daca majoritatea politicienilor ar realiza ca daca fac sa fie bine tuturor o sa le fie bine si lor fara sa fure si fara sa nenoroceasca orase/judete intregi, tara asta ar lua-o intr-un final in directia care trebuie...

| siriusblack98 a răspuns:

De ce iti faci tu iluzia ca vor pierde? Asta ar fi o intrebare mai buna.

| AC4S4 a răspuns:

Pai au luat cel mai mare scor la europarlamentare, prezidentiale si locale. Iluzie ar fi sa te gandesti ca nu vor lua acum cel mai mare scor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti cunoscutii mei voteaza psd

| NarcisIfrim a răspuns:

Pentru ca sunt niste cretini cu nasul pe sus.Ei cred ca Psd are numele deja patat si nu au sansa de castig.
Au castigat prezidentialele, au pus stapanire pe Primaria Capitalei, deci de aici si ideea ca parlamentarele sunt ale lor.