| AvalohAlyn a întrebat:

De ce Romania e vânduta străinilor? Romania aparține românilor, și-au bătut joc de țară și timp de 30 de ani Romania nu au știut să profite de bogățiile ei, nu am știut să le valorificăm.De ce l-au ales românii pe Iliescu de 2 ori? Le plăcea așa mult FSN? De ce nu l-au ales pe Rațiu, pe Câmpeanu, pe Vadim Tudor..personalități mult peste valoarea mica a lui Iliescu..Iliescu e un criminal deoarece a chemat minerii in 90 și a profitat de revoluție, fiind și vinovat de crime împotriva umanității..Multi oameni nevinovați au murit în 1990 din cauza lui Iliescu.și chiar de m-am născut în 1994 m-am documentat destul să știu că Iliescu și FSN a fost cel mai mare cancer pentru România postdecembristă. Dacs românii alegeau altfel acum nu eram la coada Europei în tot și toate și arătați cu degetul dar nici nu ne criticăm mereu tara in care ne-am născut. Ceausescu macar își iubea tara și a construit multe în ea, însă Iliescu nu se poate spune așa și de Ilici.Ma gândesc cum ar fi arătat România cu Rațiu, Câmpeanu, Vadim.dar e în zadar.In prezent Romania e vânduta străinilor și e o colonie nimic mai mult de atât și e și pândită de globalism și neomarxism(vezi USR).Ați văzut cum acum in timp ce tara e in coma din cauza pandemiei ăștia de la USR și PNL se certau pentru putere, pentru ciolan, pentru funcții? Și mai au și tupeul sa zică că pentru România o fac și că România are un nou inceput și baliverne de astea.Chiar credeți că USR va face mare brânză? Nu mă mir că românii au dat un vot de blam la toată clasa politică, stand acasă sau votând AUR.E chiar bine, asta înseamnă că românii s-au trezit..unii.Romania merita mai mult,merita un Rațiu,un Coposu,un Câmpeanu,un Vadim Tudor.Voi ce părere aveți? Mai are Romania viitor? De ce românii aleg prost? Cum să îl aplauzi pe Iliescu și pe FSN și să îl huidui pe Coposu? E trist dar avem un popor prost, netrecut și care votează cu fundul, nu cu capul. Macar eu am votat diferit de 9 ori cât am votat până acum,nu am votat aceiași și în aceeași direcție daca m-a ezamăgit unul și altul...dar romanii văd că le place să și-o ia mereu in freza,votând PSD și PNL.l, care reprezintă aceeasi cloaca iar USR chiar o ciudățenie, un pericol. Sper că AUR sa ia 50 la sută în 2024 in contextul in care romanii s-au săturat de toată clasa politică și dau o sa sa și altcuiva..sau sper să apară partide noi și să uităm pentru totdeauna de PSD,PNL și să evităm USR-ul.
Romania merita mai mult și va întreb in principal cum arată România cu Rațiu la putere? Sau cu Câmpeanu, Coposu, Vadim..nu credeți că mult mai buna că acum? Eu cred că da, Romania merita mai mult.

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Oamenii din 1990 considerau ca se vand strainilor daca voteaza cu Ratiu sau Campeanu. Un vot pentru Iliescu era un vot pentru patrie, pentru o "democratie originala".

Astazi e la fel. Ii acuzati pe USR sau PNL ca se vand strainilor, si votati PSD-AUR ca un vot pentru patrie.