| tectonik a întrebat:

De ce Romania moare de foame?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CEa mai buna intrebare de pe TPU!big grin raspunsul nu il stie nimeni, e o tara saraca, degeaba dam vina pe cineva, daca n-ai cu ce ...si n-ai cu cine!big grin

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Una din multele cauze :pentru ca noi romanii suntem mai puturosi de felul nostru sau poate pentru ca suntem gen"pica para malaiata in gura lui natafleata"! Am tranzitat cu masina in aceasta vara Germania, Franta, Italia si Elvetia... n-am vazut pamant lasat de izbeliste ba din contra, pana si muntii erau terasati iar peste terase erau amenajate solarii! Deci se poate! cu munca si sudoare!

| mgtow a răspuns:

De la Boc asta ce va face viata imposibila, reunitiva tot poporul si sariti peste el pana i se zdrobesc toate oasele.

| Adyr0 a răspuns:

Nu sunt salariile mici si nu mareste nimeni preturile. Leul, moneda nationala isi pierde usor usor valoare si asta multumita lui Isarescu, Iliescu si celorlalte partide care au fost la conducerea tarii acesteia. D-aia ne imprumutam la FMI, pentru ca leul nostru nu mai valoreaza aproape nimic, iar neavand o moneda nationala sanatoasa economia tarii nu se mai poate dezvolta. Trebuie sa stam sa cersim bani la FMI ca sa putem sa supravietuim de pe-o zi pe alta. Ar trebui sa scrie cineva pe spatele fiecarei bancnote Made in China, poate asa se prinde lumea ca leul e varza. Restul arunca cu oua si cu otet in actualul guvern, dar nu numai guvernul actual e de vina, ci toate guvernele care au fost pana acum la conducerea tarii, din 90 pana-n prezent. Si de mafiotul ala de Isarescu nu zice nimeni nimic, nicio televiziune, toata lumea e cu Basescu, Udrea si Boc. Adevarata problema e la BNR si la nea' Isarescu.

| Dutzulescu a răspuns:

Boc si Basescu nu sunt membrii TPU, de unde sa stim. tongue

| Angel_5977 a răspuns:

Din cauza lu` Basesculaughing

| QueenA a răspuns:

Din cauza pupincuristilor ce conduc tara.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Asa de aia O_O

| jolie a răspuns:

Ptr ca fura care mai de care din guvern de aia
si pentru ca avem 2 categorii de oameni in tara noastra:unii au prea mult(hotii)iar altii deloc(prostii)

| andreea_6295 a răspuns:

Pentru ca ei cred ca daca maresc preturile exagerat ne scot din criza dar de fapt ne fac pe noi sa nu mai cumparam nimic sau sa ramanem fara bani straight face. Oi fi eu mica, dar mi se pare o prostie ceea ce face guvernu` straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salariile sunt mici si costurile vietii de zi cu zi sunt ridicate, pentru hrana raman mai putin bani decat sunt necesari.
Probabil nu chiar toata Romania moare de foame, dar nu pot toti manca numai produse de lux.

| scumpete a răspuns:

De nemancata. de criza fratelaughing