| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp moare un om de foame?

30 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar de ce pui aceasta intrebare?

| mihaibrasov a răspuns:

Stiu ca in Anglia facusera unii greva foamei prin anii '70. Si dupa vreo 70-80 de zile au murit. Daca mai tii minte si la noi o invatatoare se scremea ca face ea greva foamei si dupa 60 de zile parca era bine mersi, doar usor slabita, dar cu mult chef de emisiuni televizate. Si cei dela Guiness au vrut sa vina in Romania sa o bage in cartea recordurilor. Cand a aflat tipa (ca deh, o dadusera si pe CNN), a renuntat rapid la asa-zisa greva foamei. Ulterior a declarat ca de fapt ea bea cafea, sucuri naturale si alte bunataturi laughing. Asa DA greva foamei!

| NoChanceForUs a răspuns:

42 de zile. Testat pe propria persoană!

| EmaS a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Si nu ai murit?

| NoChanceForUs a răspuns (pentru EmaS):

Ba da, dar am înviat. Minunile astea... apar când nu le vrei, dar măcar apar.

| Necrophagist a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Stomacul meu e mai desteptlaughing

| EmaS a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Sa inteleg ca tu esti o minune?

| NoChanceForUs a răspuns (pentru EmaS):

Conform celor spuse de tine, fiecare om e o minune.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru EmaS):

Nu gust genul, dar merci.happy

| EmaS a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Cu placere.

| Angel0 a răspuns:

Unul care nu a tinut post in viata lui, si a avut o alimentatie preponderent carnivora moare in 7-10 zile(otravit de propriile rezerve din corp). Ceilalti de la 60 de zile in sus.

| DorelSudoru a răspuns:

Depinde de la om la om

| Necrophagist a răspuns:

S-au rezistat si 170.Eu nu am murit in 50, ma amuza cei de mai sus

| Necrophagist a răspuns:

Ahri,da oarecum face bine la sanatate, filozofic e foarte discutabil.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Un om poate rezista fara mancare o luna, dar fara apa o saptamana.

Sper ca te-am ajutat happy

| Birjaru a răspuns:

Din propria experienta fara macare si somn am rezistat 3 zile, dar fara mancare se rezista zeci de zile, in functie de varsta, organism...

| ahri a răspuns:

Necro,ai stat 50 de zile fara sa mananci?

| ahri a răspuns:

Sa stiu cat mai am de trait.

| ahri a răspuns:

M-ati dezamagit cu cifrele astea, ori mor mai repede ori deloc.

| DrunkenRat a răspuns (pentru ahri):

Depinde in totalitate de om. Unora le poate bate clopotu' mai repede pentru ca ar fi avut cine stie ce metabolism rapid. Nu exista o cifra anume. Gandeste-te la un sportiv care are nevoie de 4000kcal pentru a trai si un lenes care sta si cu 1800. Este evident ca primul ar muri mai repede, chiar daca si-ar inceta activitatea sportiva, metabolismul acestuia ar fi inca la un nivel ridicat. Depinde si de greutate aici. Mult mai sensibil este un om subponderal decat unul supraponderal.

| Ady05 a răspuns:

Cam in jur la o luna

| Labirinth a răspuns:

In intervalul de timp in care nu gaseste nimic de bagat in burta!

| Ioanantonia a răspuns:

41 de zile sau cvv de genu

| Sabryy a răspuns:

Eu? In 3 ore big grin laughing
Ok, cred ca un om moare in 30-40 de zile, depinde de el happy

| cladytza2000 a răspuns:

Eu cred ca un om mai tare moare in 50 60 zile.love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ahri? eu am foamea legata de piciorul mesei din bucatarie, de cand a venit criza.rezista si ea, da si eu.

| Axana a răspuns:

Voua dupa o zi vi se face foame... muriti in jur de 7 zile maxim fara hrana, nu mai aberatii am gasit cu o luna, 170 de zile... rolling on the floor

| Laurentiuuu a răspuns (pentru Axana):

Dupa primele 7 zile metabolismul devine mai slab, celule se fac de 2 ori mai greu.
Dupa ce corpul numai are proteine, fibre, vitamine isi consuma muschiiwinking