| AvalohAlyn a întrebat:

De ce românii nu știu să-și aleagă bine conducătorii în democrație?
De ce mereu PSD, PNL etc.
Nu mai sunt oameni simpli, cinstiți și fără interes pur personal de îmbogățire? De ce de 30 de ani de ce tot pe aceiași ii alegem?
Care ar fi soluția?
De ce nu Partidul Ecologist,de ce nu Partidul Romania Mare,de ce nu Partidul Verde și mai ales de ce nu independenți care nu au istorie de dinozaur politic?
Oferta de oameni a fost întotdeauna mare,pe liste au fost mereu și oameni mai simplu,mai cinstiți,mai curați dar romanul tot PSD, PNL, PD alege mereu.
De ce alegem mereu tot pe aceiași?
Cănd se va trezi romanul și va vota total schimbarea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt intrebari absolut retorice. Daca esti macar major stii foarte bine raspunsul la acestea.
Majoritatea se va trezi cand va fi civilizata si interesata, in orice caz nu foarte repede. Nu pot da un termen, nu vreau sa gresesc ca Brucan.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata nu au fost variante cu adevarat viabile si care sa aiba puterea cu adevarat sa schimbe ceva mai ales in conditiile in care au facut campanii și politica marile partide.

Ce ai amintit cu acoli, prm, partidul verde si alte nebunii sunt doar glume nu soluții iar independenții se stie ca nu vor schimba niciodata nimic ca nu vor avea sprijin politic.

| goguPatent a răspuns:

"Oferta de oameni a fost întotdeauna mare"

Da niste exemple de oameni asa mari care au fost in oferta.