| anonim_4396 a întrebat:

DESPRE SCHIMBAREA FORMEI DE GUVERNĂMÂNT
Intr-un referendum pentru schimbarea formei de guvernământ ai vota pentru sau contra?
Eu as vota pentru, in 25 de ani s-au schimbat guverne, ministrii, secretare de ministrii. d-alea blonde cu picioare inalte, si Romania a decazut sub actuala "democrație".
Solutia e Meritocrația, o forma de guvernământ in care ministrii si presedintele sunt si e ales de oameni dar indiferent cine e ales, are cazierul curat, spatele rupt-n facultăți si nationalismul antrenat;
linkuri.
meritocratia.ro
youtube.com/meritocratiaromania

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Wow! Ce-i asta? O secta noua?
Frate! Mare-i gradina lui Dumnezeu.

| Fatamuntilor a răspuns:

De unde ai mai scos-o si pe asta?
Din cate am inteles eu, asta e o grupare!
Uite formele de guvernamant ca sa i de unde alege.
Oricum ca se schimbe forma de guvernamant e cale mult mai lunga.
NU SCHIMAREA e solutia, oameni sunt acelasi!