| Goebbels a întrebat:

De ce romanii si in special tarile est-europene sunt mega inapoiate cu privire la sexualitate si minoritati? Cand o sa iesim din bula de ignoranta si prostie?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că aici nivelul de educație e însă scăzut și biserica are o autoritatea prea mare pentru un stat civilizat

| mODIN a răspuns:

Nu sunt de acord cu cum folosesti termenul de 'inapoiat'. Implica ideea ca ar exista un progres obiectiv catre bine care e reprezentat de gandirea catorva tineri din tarile vestice, lucru cu care nu sunt de acord. Doar pentru ca nu ne-am luat dupa toate balivernele altora, nu inseamna ca suntem inapoiati.

| Goebbels explică (pentru mODIN):

Ce baliverne? faptul ca accepti niste oameni in societate care sunt egali la fel ca si tine si nu iti mai bati joc de ei? nu inteleg la ce te referi

| mODIN a răspuns (pentru Goebbels):

O societate sanatoasa refuza lucrurile care ii dauneaza

| suntserios a răspuns (pentru Goebbels):

Omul e mega homofob, el e exemplu perfect din întrebarea ta.