| AvalohAlyn a întrebat:

De ce românii sunt in general încruntați,zeflemiști,necivilizati,nepoliticoși,tri ti etc pe strada,in societate iar de exemplu englezii sunt foarte politicosi,primitori,cu inima mare,civilizați? Am auzit asta de la multe persoane plecate în țările occidentale că acolo e mai multa politețe,corectitudine, civilizație decât la noi.iar oamenii sunt mai veseli.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Lipsa de civilizatie si saracia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O fi civilizatie in afara, dar Anglian nu e chiar cel mai bun exemplu. Englezii sunt nepoliticosi, destul de mizerabili sibin niciun caz primitori.