| AlexDorinel a întrebat:

De ce sunt romanii atât de snobi? Săraci dar cu fite.

Romanii (60% dintre ei) se uita numai la mașini, telefoane si haine de firma.

De exemplu romanii țin în medie un telefon 1.5 ani, pe când americanii 3-4 ani

https://www.google.com/......ex.amphtml

Dar de unde vine fudulia asta pentru un popor atât de sărac?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Din nou scoti cifre din burta si pui intrebari retorice...

| StrongHeart a răspuns:

De la manele, televizor si lipsa de educatie.
Un popor fara identitate e foarte usor de controlat, a cam disparut spiritul nationalist, ne place sa copiem tot ce vedem pe afara si ne place circul mai presus de orice.
Si ei ne dau, din belsug, ca pe vremea romanilor, paine si circ.
In timp ce romanu' de rand e plecat la munca de jos prin Europa ca sa isi ia bmw si sa dea bine la panarame, statul ii ia toate resursele naturale si le exporta la straini.
Era o vorba, cand o sa fie taiat si ultimul copac, atunci o sa isi dea seama oamenii ca pot sa manance bani. Se aplica si la noi, dar amplificat, ca Romania e una din cele mai corupte tari din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te interesează pe tine de romanii, ori cum nu ii poți schimba, trăiește-ți viata ca ești fecior, nu mai pune atâtea întrebări cliseice și repetitive ca, cazi în derizoriu, lasă-i în păcatele lor, tu fa ceva cu viata ta, realizeazate financiar; găsește-ți o iubita, distrează-te, dezvoltate personal și lasă asta în seama altora, nu mai pune atâtea probleme de existenta, de problemele romanilor ca oricum tu nu poți schimba nimic, ești insignifiant,, nu ai nici un statut, trăiește-ți copilăria, e păcat de tine,, au 16 ani și ai o mentalitate de om ieșit la pensie. Fiecare va plăti pentru Raul făcut, nu e grija noastră ce fac,, unii și alții ".

| Hypefox a răspuns:

Păi, având în vedere faptul ca acum exista rețelele de socializare și putem imediat vedea o țâță sau un fund, precum și mașini, telefoane noi și etc, iar mai ales ca vedem oamenii din afara (în special vedetele) care se dau în spectacol cu orice hainuta de fiță, mașina, telefon, cu subînțeles îți poți da seama de suma de bani pe care o au fără limita și nu fac foamea, romanii noștri ce zic, sa aiba și ei valoare cu lucrurile în topul topurilor dar ei nu mai țin cont ca trebuie sa aiba bani fără limita ca să-și permită și sa au ce sa pună pe masa. Oricum tot se trage de la faptul ca acum avem tot la mana și putem imediat vedea viata oricărei persoane și oamenii ăștia mai mari, vedete, staruri, etc și se ia exemple de la ei. Sa ne comparam cu ei, sa avem frumusețe ca alor comparând chestiie scumpe pe care le cumpărăm.

Răspuns utilizator avertizat