| Silwian a întrebat:

De ce testul covid este contra cost!? Iar vaccinul ți-l face gratis? Suntem cumva intr-un film cu prosti? Și escroci? Contrabandiști?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Testul este cu plata doar pentru persoanele care cer sa li se faca acest test fara a prezenta simptome, pentru cei cu simptome este gratuit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa este. Sunt prosti. Ar trebui si vaccinul sa fie pe bani. Statul da 30 de Euro pe fiecare sticluta. Ce suntem in comunism sa se dea pe gratis? Oamenii s-au invatat cersetori, sa primeasca totul pe gratis.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Salontanul):

La vaccin nu sunt de acord cu ce spui, si asa sunt multi care nu vor sa se vaccineze pe motive de teoria constipatiei, iti dai seama ca daca nu ar fi pe gratis, 3/4 din populatie nu ar arunca 30eu pe vaccin, si am avea placerea de pandemie inca, cativa ani buni

iar testul e pe bani numai daca il ceri fara motiv, la orice suspiciune se face pe gratis

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Zuzu1991):

Teoria conspirației nu constipatiei vai de voi constipaților la cap.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Te-ai prins... tare rolling on the floor

| Salontanul a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ai dreptate! Doar ca eu am spus-o in sensul ironic. La noi este una din cele mai slabe contributii la CASS (sanatate). Adevarul este ca cei 30 Eu se impart la 3 (Dintr-o sticluta se vaccineaza 6 si mai trebuie o sticluta pentru rapel - revaccinare) dar multi n-ar putea suporta o asemenea cheltuiala. In alte tari mori daca n-ai un sistem de asigurare suplimentara ca lumea. Dar si in acele tari vaccinul este gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem cobai.

| NunuNini a răspuns:

Si nici macar nu este obligatoriu!