| tal4556 a întrebat:

De ce trebuie sa opresti la un indicator care interzice stationarea in zilele impare? Care e logica?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh? Esti sigur ca ai intrebat ce trebuie

| sierra1 a răspuns:

Precis pe partea cealaltă a drumului este un indicator care interzice stationarea in zilele pare.

Logică? - de aici putem găsi muuuulte răspunsuri.

| mihai69 a răspuns:

1. dacă interzice staționarea, nu scrie nicăieri că obligă să te oprești;
2. sensul instalării acestor semne de circulație este acela de a putea face curat până la bordură pe partea aceea a străzii măcar odată la două zile.

| Bondarel99 a răspuns:

Singura logica ar fi sa fluidizeze traficul...

| LPCTSTR a răspuns:

Exista asa ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Indicatorul există, dar care e logica întrebării?laughing)

| tal4556 explică (pentru anonim_4396):

De ce sa opresc in zilele impare?
ca si cum nu purtam negru miercurea ca se zice ca i rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru tal4556):

Să nu oprești în primul rând.
Pentru că indicatorul ăla e pus cu un scop, eventual are și un paniu adițional cu un anumit interval orar, ca să nu încurci pe cineva.
Hai să nu mai încercam să facem toți pe deștepții...