| enjustice a întrebat:

De ce trec mexicanii granita ilegal in sua si nu o fac legal?

Răspuns Câştigător
| zotescumarius a răspuns:

Trec ilegal granita pentru ca Guvernul SUA nu acorda decat 50.000 de vize de resedinta (viza GreenCard) care acorda drept de rezidenta legala si drept de munca. Nivelul de trai in nordul Mexicului este undeva la 13.000 dolari americani pe an (în RO este undeva la 7000 dolari pe an) iar in America (zona de langa granita, Arizona, California, Texas) nivelul de trai este mult superior, venitul mediu fiind undeva la 37000 dolari pe an.

4 răspunsuri:
| crynys a răspuns:

Pentru ca nu au viza si america nu le da viza asa aiurea nu e ca la noi sa pleci in Ungaria si sa nu te intrebe nimeni nimic.

| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Pentru ca ei nu au ce sa le hraneasca familia si in mexic nu fac bani,, si vor sa se duca in america sa-si-o gasesca de munca asta ia cel mai bun raspuns fundita pentru mine imi dai?

| NoChanceForUs a răspuns (pentru śĩĿṽịṻ):

Silviu dragă, la miezul nopții ești cu gândul la FUNDițe?batting eyelashes

| Scarecrow a răspuns:

Pentru ca legal nu ar corespunde criteriilor de emigrare impuse de statul american