| anonim_4396 a întrebat:

De ce vrea sa iasa Marea Britanie din UE?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La modul general, cei care au votat pentru iesire, considera ca o sa le fie mai bine in afara UE.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In toata istoria lor englezii s-au considerat in afara Europei. In general au fost individualisti si increzuti. Daca vor lua masuri de indepartare a europenilor si altor natii sa-i vad facand muncile murdare si grele pe care le faceau strainii! Eu nu cred ca in parlament se va adopta legea si vor ramane in UE.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru independeta, pentru limitarea imigrantilor... cel putin asta sustin ei

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Dar Cecenia de ce a vrut sa iasa din URSS?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Asculta ce zic ei nu noi pwlimea - https://www.youtube.com/watch?v=FhFsb2uiuDE

| oprescudorin11 a răspuns:

Sincer? Pentru motive foarte serioase:
1.Europa este in urma ideilor progresiste, asa a ramas mereu.
2. Europa nu respecta valorile, nu are resurse
3.Europa este profund mafiozata (crede-ma), fara maniere, fara viitor
4. Europa are o conducere mafiota, nu se consulta cu nici o tara, ia hotarari care sunt expresia unui despotism mafiot
5. Europa este profund BIROCRATICA
6. Europa e asa de saraca, incat a cazut in mreaja rusilor, neavand resurse, planuri, imaginatie!
Simplu! De aia!

| Nicoleta4000 a răspuns:

Nu stiu

| ajutor517 a răspuns:

Din acelasi motiv din care au volanul pe dreapta si nu au trecut la metru pentru masurarea lungimii.