| fanezodo a întrebat:

De la 15 mai vor fi obligatorii si mănușile sau doar masca?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Masti de gaze si manusi de box.

| fanezodo explică (pentru Bula):

Esti destept frate ce sa zic.

| Sofer a răspuns (pentru Bula):

100% protejat. Mai dam și un croșeu de dreapta la virus sa stea departe.

| baru a răspuns:

Fara manusi. Nici nu sunt recomandate. Masca in spatii relativ inchise.

| sierra1 a răspuns:

NU A APĂRUT NORMATIVUL deocamndată, așteptăm cu toții, cu sufletul la gură (cu sau fără mască)

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Momentan s-a anuntat ca doar masca este obligatorie in spatiile inchise.

| JicaContra a răspuns:

Manusile nu fac nimic!
doar sunt mult mai usor de, dezinfectat decat mainile, si atat
daca mergi cu autobuzul, pui mana pe bare, si apoi mana pe fata, virusul o sa se ia si pe si de pe manusi, binemercic