| Gizăz a întrebat:

De unde nevoia asta de a diviniza nişte oameni? De a te interesa constant de soarta lor şi viaţa lor personală? Tot văd întrebări de genul „E adevărat că CRBL va avea un copil?" sau „Cine ştie dacă Justin Beaver(sau cum îl cheamă) e homo?" etc. Ce interes poate avea un om pentru aşa ceva; chiar nu pot diferenţia omul de muzica sa şi să fie lăsat în pace? Nu înţeleg nici spoturi publicitare în care Chivu spune că o maşină de spălat e bună... asta ar trebui să mă faca pe mine să o cumpăr? Chiar există oameni aşa maleabili? Până la o vârstă înţeleg, după nişte ani dai în imbecilitate.

7 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Ai dreptate si eu sunt de acord cu tine. Da cred ca acele persoane nu au altceva mai bun de facut, si isi ocupa timpul divinizatul pseudovedetelor.

| maryan_5776 a răspuns:

Probabil in lipsa unor ocupatii unii se concentreaza asupra vietii altora dorind sa fie, sa traiasca in pielea acelor persoane numite vedete.
Cu siguranta toata lumea este influentata de reclame daca nu direct macar in subconstient, pentru ca atunci cand trebuie sa alegi dintre un produs necunoscut si unul vazut la TV il vei alege pe cel de la TV.

| Floreenofficial a răspuns:

Sa stii ca la partea cu Justin Bieber milioane de fete din toata lumea daca vad o revista cu o stire ciudata despre el o cumpara! Se pare ca e foarte adorat! Dupa Chivu nu se ia nimeni... laughing
cred si sper

| sandy a răspuns:

Ai dreptate.Pe mine nu mă interesează ce scrie presa.

| Dorinel a răspuns:

Vorba lu Mircea Badea! "Trăim în România și asta ne ocupă tot timpul."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e maleabilitate, e superficialitate si prostie crasa.
Cu cat idolatria, interesul, curiozitatea fata de "imagine" e mai mare si preocuparea pentru adevaratele valori sau pentru adevaratul fond scade, cu atat mai tare realizam – unii! – ca superficialitatea, aparenta si demonetizarea a tot ce e merituos si stimabil din punct de vedere moral, estetic si social creste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mircea Badea va ocupa tot timpul;-D