| bleakk a întrebat:

REPET O INTREBAREbig grine unde nevoia asta de a diviniza nişte oameni? De a te interesa constant de soarta lor şi viaţa lor personală? Tot văd întrebări de genul „E adevărat că CRBL va avea un copil?" sau „Cine ştie dacă Justin Beaver(sau cum îl cheamă) e homo?" etc. Ce interes poate avea un om pentru aşa ceva; chiar nu pot diferenţia omul de muzica sa şi să fie lăsat în pace? Nu înţeleg nici spoturi publicitare în care Chivu spune că o maşină de spălat e bună... asta ar trebui să mă faca pe mine să o cumpăr? Chiar există oameni aşa maleabili? Până la o vârstă înţeleg, după nişte ani dai în imbecilitate.

Răspuns Câştigător
| AnarchyUK a răspuns:

Există oameni care se consideră inferiori din diverse motive, sau pur și simplu au nevoie de un model (sau mai multe). Aceste „modele" profită de naivitatea lor în goana după bani, faimă, ș.a.m.d.
Revenind la persoanele ce urmează astfel de... vedete, să spunem. Dorind să-și construiască viața și principiile întocmai lor, au această flacără în minte ce îi îndeamnă să afle tot mai multe despre personalitatea, viața lor personală. Din păcate, de multe ori flăcăruia aia devine o văpaie, iar mai apoi un adevărat incendiu intern, ce de multe ori se sfârșește prin distrugerea neuronilor, a... a creierului, într-un cuvânt.
Acesta ar fi un punct de vedere, bănuiesc.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Sunt oameni incapabili sa-si vada de propria viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barfa! Asta e raspunsul la intrebarea ta. Oamenilor li se pare interesant sa discute vietile altora, pe anga asta mai baga si de la ei. ''E adevarat ca Crb va avea un copil'' Aici sigur se gaseste unul sa zica ''Am auzit ca crbl are un copil'' iar celalalt va zice ''Crbl are cica un copil adoptat'' si etc. Unele persoane traiesc doar din asta, din vorbe fara rost

Răspuns utilizator avertizat
| Raskolnikow a răspuns:

Asta se cheama hobby, pasiune slash obsesie infantila pronuntata fie temporara fie de durata, dezvoltata de dependenta noastra crescuta fata de retelele sociale slash mediu virtual, fie lipsa unei ocupatii personale sau profesionale si cunosc destule persoane cu defectul asta big grin