| Cristian226 a întrebat:

De unde se ridica permisul de conducere care a fost suspendat? Și acolo cu ce acte trebuie sa ma prezint și ce trebuie sa spun?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce permisul de conducere se ridica de la politia rutiera judeteana care te are in evidenta, de regula cea din judetul unde ai domiciliu.
De regula trebuie sa mergi doar cu cartea de identitate.
Exceptie este cazul cand este obligatoriu sa sustii testul de 15 intrebari, atunci trebuie sa duci si dovada ca l-ai sustinut si ai reusit si la acest test.

| lpavel a răspuns:

De la politia din zona unde ti-a fost luata! Ia cu tine buletinul si acel proces verbal (hartia) care ti-a fost dat cand ti-au luat permisul! Ce zici? ca ai venit sa-ti recuperezi permisul... dar numai daca ti-a expirat acea suspendare!

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Fals, permisul suspendat se ridică la finalul perioadei de către cei care l au emis nu unde a fost suspendat