| Andradutsa a întrebat:

am o intrebare pentru cei care sunt informati sau cei care s-au aflat in situatia mea: am permisul suspendat pana in octombrie. as dori sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru ridicarea lui. Amenda trebuie platita pentru a putea ridica permisul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa platesti amenda si apoi sa-ti ridici permisul la expirarea termenului de suspendare a dreptului de a conduce. Ai nevoie doar de actul de identitate (CI sau BI). Numai bine!