| 1Q a întrebat:

Deci pana la urma se introduce stare de urgenta pe 1 August? Asa se zvonea dar s-a confirmat sau s-a infirmat aceasta veste? Voi ce stiti sau ce credeti ca o sa se întâmple?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se va intoarce cu siguranta, fiindca este mai rau ca acum 3 luni si zilnic sunt tot mai multe cazuri.

| Raul757 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai normal ca is tot mai multe cazuri din moment ce se fac mai multe teste!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Raul757):

Nu din cauza testelor sunt mai multe cazuri ci din caua ca oamenii ignora sfaturile sa se protejeze, se infecteaza si apoi se testeaza, ceae ce confirma practic ca-s idioti.
Baiul este ca din momentul infectarii si pana apar primele simptome dureaza cateva zile, cand ei sunt deja infectiosi dar nu stiu, asa ca, infecteaza pe altii la randul lor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Raul757):

Nu baiete, sunt mai multe cazuri pentru ca sunt infectati foarte multi. Testele se fac doar in momentul cand ai simptome, nu cand esti infectat si nu ai inca habar. Infectarea se poate produce cu 2-3 zile inainte, dar simptomele apar mai tarziu.
Este taman pe dos de cum spui tu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Probabil esti incapabil sa intelegi ce se intampla la acest moment, daca o simpla explicatie logica si cifrele statistice care confirma realitatea, te nemultumec.
Probabil trebuie sa ti se intample tie sau familiei tale, ca sa vezi realitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar acum armata va putea sa-i impuste direct pe cei fara declaratii sau fara masti fiindca in starea de urgenta din martie nu s-au respectat regulile

| MaryMaria333 a răspuns:

Nu stiu, dar am auzit de la varu'meu cum cica e posibil ca Timisoara sa se inchida. O vreme nu ai ce pune piciorul acolo.

| Raul757 a răspuns:

Vedem ce trece prin capul lù ăla neamt si la ăla ungur