| PRoMeTHeUM a întrebat:

Din cate incercari ai luat permisul auto?big grin sa stiu la ce sa ma astept ca vreau sa dau sad

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, sala si poligonul le-am luat din prima. Traseul, a doua oara, ca prima oara mi-a tras boul de gabor frana de mana INAINTE de a ma sui la volan si n-am bagat de seama.

| FurtunaDiesel a răspuns:

A, C, D din prima si B din a doua!

| FurtunaDiesel a răspuns:

P.S.
Nu este o regula ca sa te astepti la asta! Ai grija, fii atent si calm si daca inveti sa iei sala il poti lua din prima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza din cite incercari au luat altii examenul. Examenul este examen si promovarea lui tine doar de tine, de cit esti de pregatit, de cit esti de emotiv si nu in ultimul rind, de conjunctura. Trebuie sa tii cont ca poti fi extrem de ginionist si desi ai invatat pe rupte si nu stii sa raspunzi doar la citeva intrebari, la sala e posibil sa-ti pice taman intrebarile pe care nu le stii. Asta chiar e curat ghinion, dar culmea e ca se intimpla. Sau poti sa conduci foarte bine da sa fii emotiv si sa faci stingacii tocmai la traseu. Si asta e tot ghinion, da' si asta se intimpla extrem de des. Asta e. Incearca sa nu te gindesti si sa te duci senin la examen. Ce-o fi o fi, daca o sfeclesti, nu-i un capat de lume, mai poti incerca.

| KingJulien a răspuns:

Buna,eu am 15 ani;)), dar mama a luat examenul a 4 a oara, deoarece la sala (unde e usor daca iei linkul asta sa te logezi sa faci chestionare exact cum iti da la sala la pc http://www.drpciv.ro/info-portal/changeLanguage.do?lang=ro ) dar la cu masina nu trebuie sa intri in panica cu politistii 8-} care mai tipa la tine ci doar sa te concentrezi doar la condus.A, si multe ore cu instructorul, iti doresc sa devii un sofer profesionist :*

| Roberto a răspuns:

L-am luat din prima. Daca vrei si ai ambitie il iei ca nu e asa greu.

| ElecktroFloweR a răspuns:

Mama mea l-a luat din prima big grin. Dar nu trebuie sa te sperii pentru ca daca ai vointa ai sa reusesti si e foarte frumos.

| pitbull60 a răspuns:

Ca sa stii la ce sa te astepti?!laughing
Omule, atata timp cat inveti si nu te crezi "smecheras"totul este bine.il poti lua din prima, doar invata! si fii atent la orele de condus.Nu este o regula sa il iei din nu stiu cate incercari, atata timp cat inveti il iei din prima fara sa te strofoci!

| crisseu a răspuns:

Am luat B-ul din prima... daca faci chestionare si inveti din legislatie poti sa iei din prima... oricum exista pe net site-uri cu legislatia pe scurt, numai buna sa intelegi.