| Jardelin a întrebat:

Din ciclul "Dementa stangista in toata splendoarea ei" astazi va prezint aberatiile decizionale ale justitiei suedeze. Ce parere aveti?

http://evz.ro/ultimul-racnet-in-suedia-feminismul-inters ectional.html

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ma gandesc la ce a spus Einstein: "Universul si prostia omeneasca sunt infinite, dar de primul nu sunt sigur!"

| doctorandus a răspuns:

Articol de caternica.

| Jardelin explică (pentru doctorandus):

De ce e de caterinca?

| doctorandus a răspuns (pentru Jardelin):

E cam juridico-fantastic. Suedezii nu sunt nebuni, pur si simplu nu stie ce vorbeste.

| Jardelin explică (pentru doctorandus):

Asa-i ca e greu sa crezi ce scrie in articol? Si totusi e adevarat. Nu a zis nimeni ca suedezii sunt nebuni. Sunt doar niste socialisti cu creierul spalat.

| doctorandus a răspuns (pentru Jardelin):

Legaturile pe care le face sunt conspirationisto-fantasmagorice.

| Jardelin explică (pentru doctorandus):

Oh da, inca un articol fake news. Stiu, in realitate Suedia e o tara de vis cu un guvern inteligent si oameni care isi iubesc identitatea.

| doctorandus a răspuns (pentru Jardelin):

Nu e chiar fake news... e propaganda unuia care nu intelege situatia politica pe care o discuta.

| Jardelin explică (pentru doctorandus):

Tare m-as bucura daca m-ai lamuri. De fapt, cum este situatia politica in Suedia, asa in mod real nu cum o prezinta propagandistul asta de la Evenimentul Zilei?

| Jardelin explică:

O mica mostra. Astea cum le explici?

https://www.youtube.com/watch?v=8XBEcqpT-CI

| doctorandus a răspuns (pentru Jardelin):

Comentariile unor extremisti. Au observat si ei niste amanunte disparate. E ca si cum ai spune ca subventiile acordate de statul roman Martorilor lui Iehova fac parte dintr-un plan satanic de distrugere a natiunii romane. (Toate cele 18 culte recunoscute primesc subventii de la stat.)

| Jardelin explică (pentru doctorandus):

E clar, esti si tu bolnav de neo-marxism. Grav.

| doctorandus a răspuns (pentru Jardelin):

Ha, ha, ha, socialistii din Suedia fac politica neoliberala.