| anonim_4396 a întrebat:

Feminismul
Pro sau Contra
Ce parere aveti?
Orce raspuns conteaza

23 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cat timp nu degenereaza in sovinism masculin,nu am nimic impotriva.
Dar,ca intodeauna,se exagereaza cu feminismul asta si femeile tind sa se creada niste mici zei coborati printre oameni,asteapta plecaciuni si covoare rosii intinse la picioare,cand multe cer inca bani de farduri si tampoane de la sustinatorul legal aka sot,tata sau iubit.
Da,multe femei sunt perfect capabile sa-si poarte singure de grija,au cariere,familie,copii,sarcini de care se achita cu brio si nu fac caz de lucrul asta,sunt adevaratele femei care salveaza situatia, nu demagoagele care defileaza cu pancarte si pieptul gol, urland "dreptate femeilor".
In concluzie, sunt pro feminism, dar contra exagerarii!

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Femeile trebuiesc RESPECTATE

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile isi castiga singure respectul, nu exista trebuie aici.
Si eu tot femeie sunt, ceilalti vor reactiona in functie de actiunile femeilor, nu crezi?

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Da intr-un fel sunt de acord cu tine

| VadTot a răspuns:

Scuze dar nu inteleg intrebarea?

| anonim_4396 explică (pentru VadTot):

Miscarea feminista.Barbatii sunt egali cu femeile
Ce parere ai? happy

| Rebecca009 a răspuns:

Sustineti feministele! Si femeile urate au nevoie de iubire! laughing

| MauiStatue a răspuns (pentru Rebecca009):

Da-le tu din frumusetea ta tongue

| Rebecca009 a răspuns (pentru MauiStatue):

Le dau. Vrei si tu?

| anonim_4396 explică (pentru Rebecca009):

Lasa sa fie uratele sau frumoasele umilite

| MauiStatue a răspuns (pentru Rebecca009):

Am destul.
Frumusetea ta e incompatibila cu a mea.

| Rebecca009 a răspuns (pentru MauiStatue):

Se pare ca iti doresti atentie, nu frumusete...

| MauiStatue a răspuns (pentru Rebecca009):

Se pare ca frumusetea ta iti macina inteligenta.

| Rebecca009 a răspuns (pentru MauiStatue):

Nu e cazul sa fii rautacioasa

| MauiStatue a răspuns (pentru Rebecca009):

"Le dau. Vrei si tu?" care a fost cam reahee hee eu nu, stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

sunt impotriva feminismului si a tuturor activitatilor misogine, multumit comisare?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar de ce misognite femeia este egala cu barbatul(in plan social) eu sunt pro feminismului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa argumentezi? happy

| viavo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mii de scuze, am inteles eu gresit intrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra,feministele sunt niste plictisite, care in loc sa aiba grija sa nu le dea ciorba in clocot, se duc sa se langa cu pancarte in mana cum ca vecinu a fluerat la o parasuta.

| chiquita a răspuns:

Pro

| roxi_4927 a răspuns:

Cred in femei preoti ortodocsi. Ha!