| madof2001 a întrebat:

Divortul de un cetatean strain daca ma casatoresc in alta tara eu ca roman si se ajunge la divort, pot sa divortez in romania sau in tara in care sa efectuat casatoria?

1 răspuns:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna seara, desigur te poti divorta si in ROMANIA, dar procedura este un pic mai complicata, reprezentanti de la ambasada, martori care sa justifice cauza divortului, mai exact consulta un avocat el iti va spune exact ceea ce trebuie sa faci.Succes.