| maaya999 a întrebat:

Stie cineva detalii despre casatoria dintre un etatean roman si un cetatean indian? (Casatorie,acte necesare,reguli sau limite, locul adica daca este necesar ca cetateanul roman sa mearga in tara de origine a viitorului partener, taxe si suplimentar job-uri pentru cetateanul strain in perimetrul statului roman). Multumesc!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa gasesc si eu o tiganca din Romania daca romancele noastre se duc la indieni, mai bine nu ca vin alea din afganistan pe la noi in tranzit si culeg una s-o iau de nevasta tot rasa aia e

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde dupa ce cult se casatoresc.
Daca casatoria se face dupa datinile orientale, atunci mireasa trebuie sa aiba zestrea pregatita: un numar de vaci, capre, camile etc., conform cerintelor familiei mirelui.
Daca casatoria se face dupa datinile romanesti, atunci trebuie sa vina nuntasi cu plicuri cat mai groase, indesite cu valuta forte.
In ambele cazuri sunt necesare si acte: certificate de nastere, carnet de identitate /pasaport, adeverinte de sanatate.

| sabin89 a răspuns:

Cred că între un cetăţean indian şi o cetăţeancă din Pakistan ar merge mai uşor. Cu o româncă... ştiu şi eu ce să zic!

| gabicoo a răspuns:

Iulia Vântur! Tu ești?
În sfârșit l-ai convins! Mă bucur!
laughing

| JicaContra a răspuns:

Intreaba la un birou notarial, sau la un avocat

| TheGentleman a răspuns:

Sună a escrocherie. Intră serviciul pentru Imigrari și DIICOT pe fir.

| oz_1736 a răspuns:

Intai afla daca se mai dau vize in India pentru asa ceva. Banuiesc ca asta vrea mai mult mirele. Stiu o nunta asemanatoare in care indianu a dat cateva mii de € miresei. Nu vreau sa te ofensez dar daca despre asta e vorba, sa afli dupa cat timp poti divorta legal, eu stiam de 2 ani

| shu7e a răspuns:

Acum cativa ani era totul pe net, pe unul din siturile guvernului. Daca tu nu ai dat un search n-am sa dau nici eu ca sa-ti ofer un link. Vreau doar sa-ti ofer ideea cu cautarea pe un motor de cautare. Totul e in limba romana. Nu cred sa fie si varianta engleza si cu siguranta nu e in nici unul din dialectele zonei in care s-a nascut viitorul/ea sotul/a