| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa imi deschid un magazin online international si nu cunosc prevederile legale in acest scop. Mai exact, piata de desfasurare va fi in USA, iar produsele vor fi livrate direct din China, fara a ajunge la mine, eu fiind doar intermediarul.
Acum, nu cunosc din punct de vedere legal de ce am nevoie, vreau sa infintez firma in Romania, insa nu stiu daca taxele se vor aplica in Romania sau USA, produsele fiind vandute americanilor. Si daca taxele for fi pe profit sau pe pretul produsului. Nu scrie, sau nu am gasit eu, pe nicaieri in lege ceva legat de sistemul acesta de business. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KronstadtResurrection a răspuns:

Http://www.avocat-firme.info/......nline.html
Pentru alte lamuriri iti poti angaja un consilier, un fel de nenea Google in ale comertului. Asta asa, ca sa n-ai surprize. Succes.