| anonim_4396 a întrebat:

doresc sa inmatriculez un bmw 325tds 1997.doresc sa aflu cat ma costa inmatricularea.eu nu ma aflu in ro.va multumesc

1 răspuns:
| 20071973 a răspuns:

Eu te pot ajuta dar am nevoie de mai multe date despre masina. Am nevoie sa-mi trimiti eventual o copie a cartii masinii cu caracteristicile sau sa mi le scrii : e nevoie de capacitate cilindrica, denumire model complet, sa stii daca e euro ...1,2,3,4..., mai multe detalii...
Oricum pot sa-ti spun ca se va lua o decizie intre 15-30 ianuarie 2009 in ce priveste cuantumul taxei. Daca nu iti este foarte urgent eu zic ca e mai bine sa astepti pana atunci. Va fi postat si pe site-ul Ministerului Finantelor un program care iti calculeaza automat taxa de inmatriculare... dar asteapta pana la sf lunii.