| anonim_4396 a întrebat:

Doriti sa vedeti cum se imparte Romanica intre mafioti? Iata o mica discutie intre Iliescu si Nastase:
,, Situaţia din Ardeal este sensibilă a precizat Ion Iliescu, dar Viorel se va ocupa să compenseze prin accesarea liderilor maghiarimii – el este cel mai potrivit în solidarizarea celor de la UDMR. Viorel poate merge pe ce vor ei mai mult, pe autonomie locală extinsă – chiar cu includerea zonei Mureş, Cluj, Oradea deoarece oricum nu vor face logistic şi deficitul de imagine se va echilibra cu timpul. Trebuie strånse råndurile şi dată imaginea de forţă în plan public a mai afirmat Ion Iliescu, indicåndu-i lui Adrian Năstase să ia legătura cu Dinu Patriciu pentru a-l linişti cu Romgazul, unde au marşat puternic mai înainte şi udemeriştii. Interesul asupra obiectivului este mare, iar dinspre partea noastră ar fi fost de folos un acord ferm pe mai mulţi ani cu Rusia, cu garanţii serioase. Mircea Geoană a afirmat că are toate garanţiile şi că vor fi şi semnate nişte protocoale cu rol informal la proxima vizită la nivel oficial. Partenerii noştri de la Moscova nu sunt convinşi că putem asigura stabilitatea investiţiei dar un regim politic consolidat ar aduce beneficii importante. Ei sunt pregătiţi să investească masiv şi vor veni dacă sunt agreaţi a mai întărit Mircea Geoană. Oltchimul este o problemă se vor supăra mulţi dacă îl cedăm lui Voiculescu, pe de altă parte nu avem de ales altfel riscăm să ne alegem cu inamiciţii de care nu avem nevoie, a zis Adrian Năstase iar Ion Iliescu a completat că înţelegerea rămåne înţelegere şi Voiculescu este un partener loial care trebuie să rămånă alături de noi. Vîntu vrea şi Poşta şi CEC-ul, a spus Mircea Geoană, nu se poate să pierdem CEC-ul, iar Poşta este oricum în mare parte sub controlul său aşa că nu va fi o problemă deşi la nivel de imagine se vor genera teme conflictuale. O să-l ajutăm în schimb şi noi şi Voiculescu la patrimoniul UGSR. Are el grijă să-şi acopere golul de imagine a intervenit Adrian Năstase iar Ion Iliescu a închis această parte a discuţiei recomandånd concentrarea pe următoarele puncte legate de contextul desfăşurării planului de campanie."
Doriti sa vedeti cum nu mai ramane nimic din Romania? Atunci... votati prostanacul!
http://anonymusgerula.wordpress.com/......nationale/

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Incepeti sa intelegeti ca e vorba de cascaval, nu de stanga, centru si dreapta?

regis
| regis a răspuns:

@enigma - te inseli, Basescu ca sa castige trebuie sa imparta la randul lui mamaliga cu altii si nimeni nu vrea sa o mai imparta cu el. Eu nu am afirmat nicaieri ca Geoana sau Antonescu il combat pe Basescu din principii, nu trebuie sa ma convingi de acest fapt, m-am nascut cu aceasta convingere si am afirmat tot timpul ca se bat doar pentru mamaliga. Mamaliga pe care Basescu si-o doreste la fel de mult ca si ei.
Daca ai asculta cu atentie ce spune Basescu, nu ai mai crede nici tu in imaginea lui de justitiar. In timpul mandatului sau averea lui Patriciu a crescut ca fat-frumos, iar despre Voiculescu presedintele a afirmat cu gura lui ca a devenit mogul dupa 2004. In acelasi interviu, presedintele a afirmat ca s-a dus cu caciula in mana la Grivco pentru a mai obtine cateva voturi si a crea o majoritate. Asta dupa alegeri, fara a fi premier si fara a o inregistra la tribunal big grin. Cam ce crezi ca a oferit Basescu in schimbul acelor voturi?

| Dmonik a răspuns:

Nici nu s-au vazut in varful gramezii si deja isi impart prada de razboi? Era de asteptat! Nimic nou sub soarele ce rasare de la est! Din pacate, nici nu vom putea muta granitele, in asa fel incat sa nu-i mai avem in coasta noastra estica!

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

E Trucat.
Cine se semneaza la acest articol? Exista dovezi? Un articol de genul asta pot scrie si eu, dar fara dovezi nu pot proba nimic.
Eu cred ca tu @ mare-enigma, tot ce visezi noaptea, postezi a doua zi dimineata.
Ce sa mai vad cum nu mai ramane nimic din Romania? Ce sa mai ramana? Mai este ceva ce sa ramana?
Deci Presedintele in functie al Rromilor sa plece si sa ne lase. Ups. Pardon, cum cu ce sa plece? Cu vaporul. Cu care? Asa e, nu mai avem vapoare. Atunci cu avionul. Pardon, am gresit din nou? Cu Tupolev-ul care zicea dansul ca nu mai sunt bune si spunea ca le da angajatilor cu 1 $ si cred ca apoi nu s-a tinut de cuvant asa cum ii sta in caracter si le-a taiat ca sa le dea la fier vechi. Dar alte natiuni zboara cu aceleasi marci de avioane. Noi am achizitionat in locul lor altele din ordinul Domniei Sale mai scumpe si care plateste statul roman ani buni deacum incolo. Adica eu, tu @mare-enigma, si de fapt toti cei care platim impozite la stat. Nu Domnul Basescu sau altcineva. Ei au avut grija ca la achizitionare sa-si incaseze comisioanele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Regis, cel care trebuie sa inteleaga ceva esti tu, Tu trebuie sa intelegi ca daca Basescu va castiga un nou mandat ei nu vor mai avea acea mamaliga sa o imparta.Acum intelegi de ce ei lupta din toate puterile sa-l dea jos pe Base? Nu ca Base ar fi un dictator, nu ca ar incalca constitutia, nu ca ar lovi copii, ci pur si simplu ca ei nu isi mai pot desfasura afacerile. Oare cand vei intelege ca Geoana este doar o marioneta a lor? La fel ca si Johannis.Intelegeti odata pentru totdeuna, daca Basescu nu iese presedinte, de tara asta se va alege praful!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibila o astfel de imparteala dar nu e credibila daca ramai in anonimat, tu, o mare enigma, fa-ti aparitia pe ecranele realitatii tv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibila o astfel de imparteala dar nu e credibila daca ramai in anonimat, tu , o mare enigma , fa-ti aparitia pe ecranele realitatii tv