| Kornuletz540 a întrebat:

După atacurile de zilele acestea asupra Israelului, oare Hamas și celelalte grupări teroriste din regiune vor putea fi desființate sau măcar ținute sub control sever, cum a fost în cazul Al-Qaeda, iar trupele de militari israelieni să câștige conflictul, cum le-au câștigat și pe cele din 1948 și 1973?

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur nu vor fi desfiintate dar tot sigur Hamas va fi imputinat.
Si este sigur ca Israelul o sa castige acest conflict acum.
Ce va fi pe viitor nu se stie.

| punintrebari13 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar ce vrea careva sa dea cu nuclearele? americanii au tupeu? iran? nu a dat Putin si dau ei?

| Ioandelasal a răspuns (pentru punintrebari13):

N-am spus asta, revezi-mi raspunsul.
De altfel nu cred ca o sa fie cineva atat de nebun sa foloseasca arma nucleara, am spus-o de mai multe ori la asemenea intrebari.

| mastadont a răspuns:

E clar că Israelul va da o replică masivă grupării hamas, practic, sunt deja obligați să o facă datorită fuckup-ului major de care sunt acuzate serviciile lor secrete, citeam pe undeva că au fost avertizați de egipteni că se pregătește ceva masiv dar au decis să ignore avertismentul, s-au crezut superiori și invincibili și uite că și-au luat-o peste bot. Un animal rănit va lupta de două ori mai feroce însă...
Între timp, Putin finanța teroriștii și le trimitea arme pentru ca atenția acestui organism rapace numit presă să se îndrepte către alte părți, să nu mai țină lupa îndreptată către ucraina... Nici nu vreau să mă gândesc la ce se întâmplă zilele astea în ucraina sau ce se va întâmpla, dar am impresia că Putin pregătește ceva nasol.

| Drake21 a răspuns (pentru mastadont):

O fost in direct la televizor de acolo rolling on the floor Vești bune, vă mulțumesc și eu. Alerg spre buncăr, se aude sirena", a spus Beno David, corespondent al Gazetei Sporturilor în Israel, la Liga Digisportrolling on the floor

| Drake21 a răspuns (pentru mastadont):

Oricum s au intors teferi toti cei aproape 1000 de romani de acolo, s au pierdut francezi germani englezi rusi americani

| Drake21 a răspuns (pentru mastadont):

O trimis presedintele 3 avioane

| blackann a răspuns:

O sa-i nimiceasca israelul. ii mucifica. o sa fie toata zona ca pe marte.

| anonim3248 a răspuns:

După atacurile astea va fi foarte greu de prevăzut ce va urma.

| anonim3248 a răspuns:

Va dura ceva timp până se va termina.

| adryang78 a răspuns:

Mai crezi în filme de-astea? big grin

| Drake21 a răspuns:

Are ca scop destabilizarea orientul mijlociu cica de acolo ar incepe un w3

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Bine ca nu exista tara sa invinga Testoasele Ninja - Rosu#Franta- Galben#Romania- Albastru#Grecia

| NLS a răspuns (pentru Drake21):

Israelul se bubuie cu Palestina (pentru teritoriul primit) de la finalul celui de-al doilea razboi mondial, nu au incetat nici un minut conflictul, decat focul.
Si conflictul a aparut chiar dupa primul Razboi Mondial.

Deci unde vezi destabilizarea OM? De catre cine?
Cine e de vina ca 2 natiuni diferite se intampla sa locuiasca la comun in cateva orase si nu se suporta una pe alta?

| Drake21 a răspuns (pentru NLS):

Conflictul poate degenera si cu alte state, Libia Iran Siria sunt m ai multe, astia din Usa au arme in orientul mijlociu pentru a mentine pacea, bine ca Palestinieni si Israelieni au drepturi comune acolo sunt un fel de frati vitregi de la Cain si Abel

| Drake21 a răspuns (pentru NLS):

Gen in w1, Austria vs Serbia, Ungaria Elvetia Croatia declara razboi Serbiei, Romania Slovacia Cehia declara razboi Austriei, era razboiul perfect in w1 4v4, a doua zii Germania declara razboi Romaniei, la cateva ore distanta Italia declara razboi Germaniei si distruge ce a m ai mare nava din europa care era Austriaca

| Drake21 a răspuns (pentru NLS):

Dupa Turcii si Bulgarii de partea Germaniei aici s-a inchis razboiul: Russia Grecia Spania Franta Usa China de partea noastra

| DorinaK a răspuns:

Ceva e putred rau.