| Marck94 a întrebat:

Dupa cat timp de lucru pot sa am concediu? happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti avea concediu oricand, chiar si dupa o zi de munca, daca angajatorul tau iti aproba acest lucru. Insa nu uita ca nu e obligat sa iti aprobe concediul de odihna cand vrei tu, te poate refuza si sa te reprogrameze intr-o perioada care sa va avantajeze pe amandoi. Daca iti iei concediu de odihna corespunzator unor perioade inca nelucrate la intoarcerea din concediu va trebui sa lucrezi perioada respectiva, altfel ti se vor retine bani din salariu (daca pleci inainte de a mubci zielel aferente concediului luat)

| SilentRain a răspuns:

Eu zic dupa 4 luni, cand ai trecut de perioada de proba

| Emma30555 a răspuns:

Ai dreptul cam la 2 zile de concediu pe luna. Poti sa-ti iei concediu si dupa o luna daca ai nevoie