| Giovanni23 a întrebat:

Dupa ce faci scoala de subofiteri si lucrezi ca subofiter in jandarmerie, poti face academia de politie in acelasi timp? Cum se procedeaza?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil asa ceva!
Daca te inscrii la o Academia Militara sau de Politie, nu mai ai alt job, ca trebuie sa mergi la internatul academiei, invatand acolo, facand zilnic instructie, fiind de servici, iesidnu-se din unitate numai in weekend si numai daca ai permisie semnata de superiorul tau.

| sierra1 a răspuns:

Ai aici te-ți trebuie

https://academiadepolitie.ro/cifrid/