| AlexDorinel a întrebat:

După ce va fi respins și guvernul Ciuca, unde se va ajunge?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul ca si acest guvern va fi respins atunci se va ajunge la alegeri anticipate.
Personal nu cred ca va fi respins, nici un partid nu vrea alegeri anticipate, probail ca nici AUR, deoarece majoritatea parlamentarilor nu accepta sa-si piarda locul in Parlament, nefiind siguri ca vor fi realesi.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexDorinel):

Asta s-o crezi tu, ca PSD sigur n-o crede, mai citeste ultimele declaratii ale conducerii PSD.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Dorinele, stai la intrebarile despre masinute sau iubite, ca la politica te-ai facut deja de ras!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine a zis ca va fi respins?

| minrest a răspuns:

Eu nu stiu de ce nu te informezi un pic, de ce nu cauti sa intelegi cum functioneaza un domeniu, (in cazul asta politica) si dupa aia sa intrebi pe TPU. Asta ca sa fi cat de cat la obiect. Guvernul Ciuca nu va fi respins. Are deja majoritate. Dar tu, care refuzi sa te informezi serios, nu ai cum sa iti dai seama.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ti-am spus deja, are sustinerea PSD, s-au hotaarat, au declarat, au facut deja acte de sustinere, nu mai pot da inapoi; de asemenea au si tot interesul sa il sustina. Dar, la nivelul tau de cultura, de informare si de intelegere, nu ai cum sa iti dai seama.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Cine a spus ca va fi respins guvernul Ciuca? Are toate șansele sa treaca!

Răspuns utilizator avertizat
| MariaEElena0505 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Și PSD Votează. Exista șanse mari sa voteze. Uita-te și tu la televizor, citesti știri.

| Verttigo a răspuns:

Vine Veorica înapoi?