| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca dupa ce implinesti 18 ani nu mai primesti alocatie daca nu faci o cerere la secretariatul liceului?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este adevărat!

Trebuie să CERI de la Secretariat o "Cerere pentru alocaţia de stat" ( http://cnaob.org/docs/burse2013/cerere_alocatie.pdf ).
Îţi trebuie şi o Copie după CI!

"Aceştia trebuie să completeze „Cererea pentru acordarea alocaţiei de stat pentru copii…" şi să o depună la secretariatul şcolii însoţită de copia actului de identitate (şi de extrasul de cont în cazul în care acesta optează pentru plata în cont bancar).
Totodată, plata alocaţiei va fi sistată pe perioada vacanţei de vară şi plata urmând să fie reluată din oficiu la începutul anului şcolar următor pe baza confirmării de către şcoală a continuării studiilor de către tânăr." - SURSA :
http://www.isj.dj.edu.ro/......odules.php

Actele respective le depui la Secretariatul liceului şi aceştia le vor depune mai departe.

Vezi şi actele de la linkul :
...odules.php

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| A7n7d7r7a a răspuns:

Este adevarat. Iei un formular de la secretariat care trebuie completat si dus pana la o anumita data (secretara te va informa) impreuna cu o copie dupa buletin. Asta se face in luna dinaintea celei in care faci 18 ani. happy

| anonim_4396 explică (pentru A7n7d7r7a):

Deja am implinit 18 ani acum o saptamana.

| A7n7d7r7a a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta trebuie sa vorbesti urgent cu secretara si sa vezi ce e de facut. Cu mai mult nu te pot ajuta.