| anonim_4396 a întrebat:

E cineva la spiru haret in constanta? si vrea sa termine ca avocat? cred ca o sa fim colegi laughing. adica e cineva acum primul an acum si ati vrea sa mai vorbim despre asta?

Răspuns Câştigător
| dyabolic a răspuns:

Offf bine mai, dar asta ai dat de inteles... ideea e alta am obs ca majoritatea pe aici pun intrebari foarte vagi si asteapta raspunsuri exacte, iar daca doreai ce ai zis u mai sus puteai intreba ceva de genu: ce v-ar motiva sa deveniti avocat si de ce?winking probebil ca era mai ok si primeai raspunsuri... variate. Succes in viitoarea cariera, si chiar as vrea sa aud k esti avocat intr-un viitor. Poate atunci vei realiza k si in avocatura intrebarea pusa corect duce la un raspuns exact in functie de caz.

2 răspunsuri:
| dyabolic a răspuns:

Nu ai cum sa termini avocat, prin diploma de licenta esti jurist, ca sa devii avocat trebuie sa dai examen la barou. laughing

| anonim_4396 explică (pentru dyabolic):

Da prietene, sigur nu stiam asta...m-am inscris la drept ca gogu pescaru la tractoru srl
normal ca stiam ca trebuie sa dau examen la barou si sa fac stagiatura
da am pus intrebarea ca sa inteleaga si cei mai "slabi" sau cei care nu s-au hotarat inca la ce facultate sa dea, poate cineva se inspira din intrebarile astea... oricum.ce intrebare am pus eu ce ai raspuns tu
penibil mai bine nu raspundeai

| dyabolic a răspuns (pentru anonim_4396):

Offf bine mai, dar asta ai dat de inteles... ideea e alta am obs ca majoritatea pe aici pun intrebari foarte vagi si asteapta raspunsuri exacte, iar daca doreai ce ai zis u mai sus puteai intreba ceva de genu: ce v-ar motiva sa deveniti avocat si de ce?winking probebil ca era mai ok si primeai raspunsuri... variate. Succes in viitoarea cariera, si chiar as vrea sa aud k esti avocat intr-un viitor. Poate atunci vei realiza k si in avocatura intrebarea pusa corect duce la un raspuns exact in functie de caz.