| anonim_4396 a întrebat:

E legal ca unele localuri sa nu fie dotate cu toalete?

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Asta ori are pile undeva, ori nu a intrat in UE. Un local care se respecta are si o toaleta pe masura respectului sau. Am mers la o pizzerie nu asa "stralucita" in interior, dar cu un personal foarte prompt la toate dorintele mele, iar cand am intrat la toaleta, am ramas uimita, totul era pe baza de senzori, deci se poate si la case mai mici.

Shin
| Shin a răspuns:

Nu, toate localurile unde se vinde mancare si bautura care poate fi serivta acolo (restaurant) este obligat sa aiba toaleta.
Shin.

| machupicchu a răspuns:

Este una din conditiile de acordare a avizului de functionare. Deci este f.ilegal...

| maryana5 a răspuns:

Nu stiu daca este legal confused dar este igienic big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Este absolut ilegal.
Trebuie sa fie anuntat Oficiul de Protectie a Consumatorului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, legsilatia in domeniul comertului de acest gen chiar obliga (nu primesti autorizatie de functionare) la 2 toalete (una barbati, una femei).