| anonim_4396 a întrebat:

E legal sa mergi pe strada cu o pancarta pe care e scris vreun indemn politic?

3 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Sant astfel de manifestari si nu ai fi primul. Nu se pune problema daca este legal, ci daca este ilegal... si nu este ilegal.
Manifestarile in cadru organizat trebuie sa obtina aprobare, exceptie facand manifestarile in mod spontan cu sensul de revolta...

| Lorenyk a răspuns:

Nu ma prea pricep la legi, insa daca esti angajat sa faci reclama vreunui partid, poate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu