| Ukaya a întrebat:

E legal un curs de medicina homeopata sau medicina naturista care imi da diploma de specialist dupa 1 an? O sa pot sa prescriu retete dupa si sa consult oameni legal? Pasiunea mea de mic e medicina si stiu foarte multe in domeniu dar nu mi-am permis sa fac facultatea si acum ar dura foarte mult si nu mai sunt asa tanaar

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur nu este legal un asemenea curs si nici diploma obtinuta nu-ti da dreptul sa practici medicina.

| darrio2007 a răspuns:

Cursul o fi legal. Ceea ce vrei tu sa faci este ilegal. Nu vei avea dreptul sa practici asa ceva fara facultate de specialitate.
Dintr-o alta intrebare a ta se pare ca ai mai avut probleme cu legea.

| doctorandus a răspuns:

Adica sa devii un escroc ordinar care-si bate joc de sanatatea oamenilor...

| Ukaya explică (pentru doctorandus):

Daca nu sti nu raspunde nu am nevoie de parerea ta

| doctorandus a răspuns (pentru Ukaya):

Escroc sau psihotic, din doua una.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

O sa poti sa faci fix pl cu prostia aia.

| Werrich a răspuns:

"In România, homeopatia este practicată EXCLUSIV de medici (care au și formare medicală alopată), atestați de Ministerul Sănătății, membri ai Colegiului Medicilor și care susțin alături de celelalte specialitați politicile de sănătate publică ale Statului Român și ale Uniunii Europene." - Societatea Romana de Homeopatie

| mi25 a răspuns:

Cand ti-am citit prima postare, cea cu satul, ma gandeam ca ai avea un loc la nr.8, dar cu acesta intrebare sunt sigur ca mai cresti: ai loc la nr.9.

| Ukaya explică (pentru mi25):

Nr.9 ce?

| mi25 a răspuns (pentru Ukaya):

Informeaza-te.

| Eireann a răspuns:

Nu o sa poti sa prescrii medicamente. Poti sa deschizi un cabinet si sa vezi daca oamenii sunt dispusi sa vina la tine dar trebuie sa fie foarte clar ca nu esti medic. Tot timpul cand aud de asa ceva ma gabdesc la Belle Gibson, o tanara care a avut mult succes sustinand ca si-a tratat o tumoare pe creier in stadiul IV cu medicina naturista si alimentatie pana s-a dovedit adevarul.