| CARMENCITA a întrebat:

E vreun avocat pe site sa-mi spuna cum pot afla ce s-a intamplat cu o proprietate? Proprietara a decedat si era din familia mea.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va face procedura succesorala si proprietatea va fi transmisa mostenitorilor (sot supravietuitor si copii sau altor mostenitori legali), in cotele legale.

| doctorandus a răspuns:

Daca nu a facut nimeni succesiunea la timp, proprietatea a revenit statului.

| doctorandus a răspuns:

Daca nu s-a facut succesiunea la timp, proprietatea a revenit statului.

| IonutGaby a răspuns:

Http://avocatulmeu.blogspot.ro/p/consultanta-drept-civil.html
ia incearca aici, pune intrebare si o sa-ti raspunda cineva

| Messerschmitt a răspuns:

Intereseaza-te la primaria unde era inregistrata proprietatea.