| LiveYourLife a întrebat:

Este adevarat ca acum nu poti sa mai dai pentru permisul de conducere de la 17 ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde pentru ce categorie. Conform legislatiei rutiere se poate da pentru cele de subcategoriile A1 si B1 de la 16 ani, pentru majoritatea de la 18 ani iar pentru unele de la 21 ani. Scoala o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei. Numai bine!

7 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Este adevarat. Inainte nu erau asa de multe legi. Acum, insa, de la 18 ani. Pentru mine nu e mult. Doar mai am de asteptat 5 ani laughing

| Georgy090 a răspuns:

Da este adevarat

| MNosferatu a răspuns:

Nu ai putut niciodata sa dai de permis la 17 ani(minim 18). Insa poti incepe scoala de soferi la 17 ani si 9 luni.

PS : Daca ti-a fost de ajutor, funda?happy

| Yzzza a răspuns:

Cred ca e adevarat.Pana acum se putea.Pana acum se putea si sa iti faci buletinul mai repede de 14 ani.De exemplu eu implinesc 14 ani pe 10 aprilie, iar pe 7 aprilie trebuie sa ies din tara pentru ca merg cu scola intr-o excursie.Si ca sa nu imi mai fac pasaport am vrut sa imi fac mai repede buletin, dar nu se mai poate deloc.Ar fi fost vorba doar de 3 zile dar se pare ca nu se mai poate.Asa ca eu acum trebuie sa imi fac pasaport.
Ma rog... sper ca te-am ajutat totusi cu ceva.nu stiu exact.mai intereseaza poate ca totusi vei avea noroc si vei putea face mairepede permisu.
Succes!happy

| Lovely_6403 a răspuns:

Este adevarat. Dar eu iti dau un sfat... poti sa-ti iei carti si sa te apuci de acum sa inveti si cand vei avea 18 ani si vei face scoala o sa-ti fie mai usor si npoate vei lua examenul. Sa ma ti la curent.

PuPiCei, funda please? Am numai 2

| valericapal a răspuns:

De la 18 ani in sus si trebuie sa ai mai mult de 8 clase

| Alex99_3331 a răspuns:

Pentru permisul de conducere dai de la 18 ani in sus.