| Coco122 a întrebat:

E adevarat ca trebuie sa ai 11 clase pentru a lua permisul de conducere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, legislatia rutiera actuala nu prevede conditii de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.
Se tot lanseaza zvonuri in acest sens, o sa fie adevarate cand Presedintele va promulga o lege in acest sens sau Guvernul va adopta o ordonanta.

2 răspunsuri:
| mimi a răspuns:

Ca sa poti avea permisul de conducere trebuie sa fii major. Atat!

| valentinatvd a răspuns:

Momentan nu, se presupune ca in viitor asa va fi