| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat sau nu ca iti trebuie 10 clase pentru permisul de conducere?

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Nu există o lege în acest sens. Este doar un mit care circulă între oameni. Poți să nu ai nicio clasă și să dobândești permisul auto, dacă știi să scrii și să citești, întrucât trebuie să ai un nivel de bază de cunoștințe, pentru a trece de probele examenului pentru obținerea permisului auto.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este adevarat, legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii, important este sa stii citi si scrie.

| ReddY25 a răspuns:

Eu știam că îți trebuie minim 10 clase dar dacă au schimbat deștepții ăștia ceva atunci e de bine

| goguPatent a răspuns (pentru ReddY25):

Nu a existat niciodata o astfel de lege