| Demeister a întrebat:

Este considerată România o țară importantă?
Dacă da, atunci de ce?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Dar nu multi stiu asta. Multi nici nu stiu de existenta Romaniei.

| alexandrualind a răspuns:

Este cea mai de incredere tara din NATO si avem petrol sub marea neagra, etc.

| presus a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere este privita.
-Romania este cea mai importanta tara din Balcani si una din primele cinci din Europa din punct de vedere al jocurilor socio-economice.
-Romania joaca un rol foarte important in lume, fiind singura tara din Balcani care a creat cultura inalta de importanta mondiala.
-Romania ca actor politic este foarte slab in prezent. Saracia, migratia, integrarea in Uniunea Europeana sunt lucruri care au anulat importanta tarii.
-Romania este considerata astazi tot mai mult ceea ce este în realitate: o tara importanta, o tara cu multe resurse naturale, o tara mare.