| anonim_4396 a întrebat:

Este drept ca evreii sa se foloseasca de emotiile oamenilor, aratandu-le suferinta fostilor detinuti ai Holocaustului, pentru a stopa antisemitismul? Sau pentru a ataca, irational, argumentele oamenilor ce sustin ca Israelul este un stat terorist?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Antisemitii au omorat batrani, femei si copii, ba desteptule. Daca li s-ar da ocazia, ar face-o iar.

| anonimg a răspuns:

Consider că ambele cauze sunt drepte.
Iar dacă sunt teroriști în Israel, acestia trebuie să fie din anumite grupări teroriste care n-au de-a face cu statul, ci au în vedere alte cauze.

| Kogaion a răspuns:

Unde a avut loc acest Holocaust? Ce vina au Palestinienii pentru ce s-a intamplat in Europa?

| DumitruS a răspuns:

Te distrezi pe aici boss, este?winking

| Claxon987 a răspuns:

Niciun abuz de niciun fel nu este corect, in cazul asta un abuz emotional. Germania, la acest santaj emotional, raspunde ca ceea ce este in trecut ramane acolo si acele greseli au fost platite intre timp.