| CeVorbestiMa a întrebat:

Este ilegal sa detii cutite de genul karambit sau huntsman in Romania chiar daca le ti doar pentru decor sa zicem si nu le scoti pe strada?

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

Nu e ilegal, atat timp cat alea stau in casa, nu e absolut nicio problema.Cat timp nu se ajunge la sabii, arme(fara permis de port-arma), e perfect legal.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Si cand spun arme, ma refer ma un pistol, doua, cate iti permite legea, nu ma refer la arme de asalt rolling on the floor)

1 răspuns: