| comansorin a întrebat:

Este legal sa detii un tanc pe teritoriul romaniei?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Sa detii, desigur. Atita vreme cit armamentul nu e activ si nici nu planuiesti sa circuli cu el pe drumurile publice.

| comansorin explică (pentru KodrutZ):

Da dar poti sa iti faci si propriul drum prin case, blocuri etc...

| KodrutZ a răspuns (pentru comansorin):

laughing

5 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Da, de jucarie laughing)

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

In primul rand de unde il ei? armamentul militar se poate vinde doar de la stat la stat. daca ai doar un cartus de razboi faci inchisoare de la 3 ani pana la 5. orice arma sau cartus netras gasit trebuie dus la politie dar daca nu le-ai dus si te-au prins cu ele faci inchisoare. stiu asta de la vecinul meu care a facut 3 ani pentru 7 cartuse de kalasnikov.

| Gabriela_Emanuela_1999 a răspuns:

Desigur,totul e posibil in tara asta