| laurr a întrebat:

Este legala cultivarea de tutun?

Răspuns Câştigător
| CineTeCrezi a răspuns:

Da.Este legal! Dar este ilegala comercializarea tutunului in alte tari! Ceea ce se numeste contrabanda! Il poti folosi doar pentru tine!

Răspuns utilizator avertizat
| CineTeCrezi a răspuns (pentru laurr):

Treaba lor! big grin

9 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

E legala, da distruge solu, dupa ce ai plantat tutun nu mai poti planta nimic acolo cativa ani buni

Răspuns utilizator avertizat
| nesuferit a răspuns (pentru laurr):

Da ai sa poti planta doar tutun. Erau si fonduri europene pentru tutun daca nu ma insel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plantarea tutunului este perfect legala. Dupa recoltarea si uscarea frunzelor se poate preda la centrele sau fabricile de tutun.Totul este legal.Este gresit raspunsul primit ca nu mai poti cultiva nimic ani buni.Din contra, nu este indicat sa cultivi multi ani la rind, ca orice planta.Cultiva linistit 1-3 ani, apoi cel putin un an cultivi altceva si poti revenii fara probleme.Mult succes.

| IonutAxi a răspuns:

Da este legal

| AoBo a răspuns:

Daca nu e destinata comertului, e legala

| CaRamElLa05 a răspuns:

Eu traesc la tara si chiar aici la noi in sat se planteaza tutun si stiu sigur ca este legal happyhappy Chiar multi oameni cistiga din asta happy