| Kornuletz540 a întrebat:

Eu cred că autorii atacului terorist de la sala de spectacole Crocus de lângă Moscova, deși s-au filmat în timpul atacului că strigau mesaje islamice în arabă, ar fi de fapt agenți secreți ai Grupării Wagner, care au făcut asta pentru a răzbuna moartea lui Yevgeny Prigozhin. Voi ce credeți?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Interesanta teoriewinking

| gabicoo a răspuns:

Este și asta o variantă de lucu. Dar să nu uităm faptul că în timpul contraofensivei duse împotriva isis în Siria - Rusia a sprijinit (și sprijină în continuare) regimul Bashar Al Assad și a bombardat sălbatic orașul Rakka - capitala isis, dar și alte puncte importante de rezistență ale islamiștilor. Și acest fapt trebuia pedepsit. Lovitura a fost executată de adepții isis -k din Asia Centrală tadjici.

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Gabicoo s-a intors amicul tau, pustiul care a avut cele mai multe conturi banate in 30 de zile in toata istoria TPU, de genul asta de stalker greu poate cineva scapa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul fără frica de Dumnezeu și omul care nu-l are pe Dumnezeu în inima lui în sufleul lui în pafta lui față de Dumnezeu. Atunci acelui om sufletul și inima îi va rătăcită și plină de ură răutate și dușmănie invidie prostie cruzime va zace în el și nu va cunoaște Adevărul niciodată. Va "trăi" în minciună și rătăcit.

Asta ne Arată ace fapte crude acelor "omanenii" cărora le-a loat viața multor vieți suflete nevinovate ajungem săne omorâm între noi ajungem săne masacrăm între noi ajungem săne supunem celor fără frica de Dumnezeu.Ei se joaca dea Dumnezeul cu noi și își aranjează toate atentatele și mascarele pentru interesele lor politice și spălare de bani ei vor săi întoarcă pe oamenii unul către cealaltă să se omoare între ei asta fac ei se joacă cu oamenii cu viata și suflete lor ei sunt conștienți de faptele lor dar vor ca oamenii sa prindă dușmănie între ei și mai mult ură între ei și mai răi sa fie între ei ei vor sa tulbure viețile și liniștea oamenilor luându-le dreptul la viață. Doar așa îi vor putea distruge creând dezbinare distruge haos în oamenii ei vor cu orice preț și ori care ar fi prețul să-l țină departe pe om de Dumnezeu de Adevăr și libertate.

Atacul de la Moscova nu este "o întâmplare pur și simplă" acolo sunt "oamenii" fără frica de Dumnezeu și ei se joaca cu oamenii dea Dumnezeu se joaca cu viețile și sufletele oamenilor nevinovați mascrul de la Moscova are împlicări politice și spălare de bani căci ei doar așa se achită între ei luând viața și sufletele oameniilor nevinovați făcând haos și dezbinare între oamenii.

| Kornuletz540 explică (pentru anonim_4396):

Am auzit acest proverb într-un film românesc lansat de curând pe care l-am vizionat și care tare mi-a plăcut: Până ajungi la Dumnezeu, te mănâncă sfinții. Omul este o ființă păcătoasă prin natura lui, deci toți facem păcate, direct sau indirect, indiferent cât de mari sau de mici sunt acestea. Așa că Dumnezeu n-ar avea de ce să ne asculte sau să ne îndeplinească dorințele, chiar dacă ne-am ruga și am participa la toate slujbele și bisericile din lumea aceasta. Pentru că dacă ar fi așa, am avea de toți de toate, dar tot n-am fi mulțumiți și am începe iar să păcătuim. Iar lumea în care trăim astăzi este o lume ciudată, crudă și haină, construită pe consumerism, lăcomie, depravare, vicii, sexualizare, crime, război și terorism, adică pe scurt toate păcatele noastre luate la un loc. Chiar dacă ne place să conștientizăm ori să recunoaștem acest lucru sau nu. C'est la vie.

| Lupică27 a răspuns:

Nu cred.

| Kornuletz540 explică (pentru Lupică27):

E doar teoria mea, destul de validă ce-i drept, pentru după moartea neașteptată a lui Prigozhin în prăbușirea avionului său personal, membri ai Wagner au lansat filmări în care promiteau că se vor răzbuna mai devreme sau mai târziu.