| catalin19890721 a întrebat:

Eu sunt un tatic aflat in concediu de crestere a copilului. In acesti 2 ani cat stau acasa se poate sa mai lucrez cu contrsct individual de munca dsr nu la firma unde sunt deja angajat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa lucrezi dar se pierde indemnizatia de concediu pentru intretinerea copilului.
Poate sa-ti ia locul sotia ta, daca indeplineste conditiile pentru a o primi.

| Eastwood a răspuns:

Pai nu poti munci in 2 locuri!

| pilaf a răspuns:

Nu. Dacă veți lucra cu contract de muncă veți pierde dreptul la concediul de paternitate.

| Skiller1997 a răspuns:

Nu poti munci in doua locuri decat daca nu ai carte de munca